Budova školy

Verní tradíciám - otvorení Európe

Koniec školského roka 2015/2016

Milí žiaci, školský rok 2015/2016 sa skončil. Všetkým Vám prajeme príjemné prázdniny plné slnka a pohody. Opäť sa stretneme 5. septembra 2016. Tešíme sa na Vás.

Učitelia a zamestnanci ZŠ

Rozlúčka deviatakov

Koniec školského roka je spojený s rozlúčkou deviatakov, ktorí budú pokračovať v novom školskom roku v štúdiu na stredných školách. So základnou školou sa rozlúčili záverečným večierkom a pekným programom.

Prajeme Vám úspešný štart v stredoškolskom štúdiu, nových kolektívoch a výborné študijné výsledky.

ve__iero__.jpg

Kolektív ZŠ s MŠ Oravské Veselé

Účelové cvičenie

Dňa 28.-29.júna 2016 sa uskutočnili účelové cvičenia, ktorých cieľom bolo precvičiť si teoretické a praktické zručnosti žiakov v oblastiach: dopravná výchova, záchrana ľudského života, športová príprava a ochrana prírody. Prvý stupeň mal špeciálny program na veľkom ihrisku, o ktorom Vám viac napíšeme po prázdninách ;)

uc_2016.jpg

Výlet za odmenu

Dňa 28.6.2016 sa uskutočnil Výlet za odmenu pre žiakov 1.-8.ročníka, ktorého sa zúčastnilo 42 žiakov. Navštívili sme výstavu lega v Bialsku Biala. Žiaci mali možnosť vidieť rôzne postavy, ktoré si mohli aj z lega postaviť. Všetci žiaci si odniesli veľa krásnych zážitkov, takže sa oplatilo počas roka usilovne pracovať. Ďakujeme firme Oragro a Obecnému úradu za sponzorský dar.

vz.jpg

Školský časopis Veselík

Náš časopis Veselík bol na regionálnom kole súťaže školských časopisov ocenený
2. miestom. Blahoželáme! Všetky čísla si môžete pozrieť v sekcii  "Školský časopis"

Mgr. Róbert Repka

„Pohni kostrou! Povedz áno športu.“

Milí rodičia,

dovoľte, aby sme Vás informovali o pripravovanom projekte „Pohni kostrou! Povedz áno športu.“ zameraného na podporu športovania detí, do ktorého sa plánuje naša škola zapojiť na jeseň 2016. Tento projekt je pre našu školu aj Vás zadarmo a nebude znamenať žiadne dodatočné záväzky alebo povinnosti.
Cieľ projektu a harmonogram nájdete v tomto odkaze: „Pohni kostrou! Povedz áno športu.“

DEŇ OTCOV

Už roky tradične slávime Deň matiek, Deň detí, no aj otec má svoje nezastupiteľné miesto v rodine. Tretia júnová nedeľa je venovaná všetkým otcom, starým otcom, krstným otcom,...a tak sme sa v rozhodli v nedeľu 19.06.2016 pripraviť netradičný deň plný zábavy a súťaží – DEŇ OTCOV. Pre všetkých ockov si pani učiteľky a páni učitelia pripravili desať súťažných disciplín, pri ktorých si pomerali sily so svojimi deťmi, resp. vnúčatami. Všetky súťažiace tímy dostali kartičku, na ktorú museli zbierať pečiatky za absolvovanie súťaží. Po úspešnom skončení oteckovia dostali darček – pero a samozrejme nemohla chýbať ani medaila. Detičky zase dostali sladkosti a džúsy. Nakoniec nechýbal ani futbalový zápas ockov, ktorý bol veľmi napínavý.
Po vyčerpávajúcom výkone bol pre všetkých pripravený chutný guláš, buchty a štrúdle.

Ďakujeme všetkým, ktorí akýmkoľvek spôsobom prispeli k tejto krásnej akcii, a samozrejme rodinám za hojnú účasť. Už teraz sa tešíme na budúci rok....

„ Otcovia musia cítiť, že majú svoje významné miesto v rodine. Nie je dobré, keď majú pocit, že rodina potrebuje len peniaze, ktoré zarobia. Keď sa vyskytne možnosť prejaviť vďaku a úctu, mali by sme to využiť. “

kkk.jpg

Mgr. Katarína Resutíková

KNIŽNICA - VESELÁ SOVIČKA
Nov___obr__zok.png

Školská knižnica bude otvorená:
UTOROK od 12.00 do 14.00 hod.
STREDA od 11.30 do 13.30 hod.

Plán práce školskej knižnice 2015/2016